Ebook Central (Ebrary e-kitap) Elektronik Kitap Veritabanı Deneme Erişimi

 

Ebook Central (Ebrary e-kitap) Veritabanı 12 Mayıs 2018 tarihine kadar Tüm personel ve öğrencilerimizin kullanımı için deneme erişimine açılmıştır.

Ebrary 150.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir. İşletme&Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar&IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil&Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir.

Basit ara yüzü sayesinde kullanıcıların kolaylıkla keşif yapmalarına imkân tanır. Kitaplarınızı offline olarak da okumanıza imkân tanımak amacıyla kitapları Windows, Android, IOS, cep telefonları ve tabletler üzerine indirmenize imkan tanır.

Sahip olacağınız kişisel kitaplık sayesinde istediğiniz kitapların üzerinde aldığınız notlar ve vurgulamalar ile birlikte klasörler içinde saklamanıza yardımcı olur.

Bu klasörleri arkadaşlarınıza email yoluyla iletmenizi mümkün kılar. Bir bakıma araştırmanızın arşivi görevini görür. Araştırma yaparken birçok farklı seçenekten yararlanmanıza olanak tanır.

Kitap üzerinden herhangi bir bölümü kopyalamak istediğinizde otomatik olarak atıf bilgisini de bölüm sonuna ekler. Böylece istediğiniz platforma kopyala/yapıştır seçeneği ile aktarmanıza olanak sağlar. Screen Reader özelliği ile görme engelli kullanıcılarında platformdan yararlanmasına imkan tanır.

Platformun ara yüzü Türkçe olarak kullanılmaya uygundur.

 

Deneme Erişimi Bitiş Tarihi : 12 Mayıs 2018

 

Veritabanını ücretsiz kullanmak için Tıklayınız.

Deneme Veritabanlarına gitmek için Tıklayınız.