Ebsco E-Books:

Kitap listesine Veri Tabanları sayfasında Ebsco E-Book başlığı altında erişebilirsiniz.

Kitaplara online olarak erişebilirsiniz. “e-Kitap Tam Metni” linklerine tıklayarak, e-kitapların tam metinlerini görüntüleyebilirsiniz. Kitabın içinde arama yapabilirsiniz, istediğiniz sayfaya not ekleyebilirsiniz, kitaba entegre sözlükten faydalanabilirsiniz, 60 sayfaya kadar çıktı alabilirsiniz ya da e-mail ile gönderebilirsiniz.

Kitapları çevrimdışı olarak kullanılabilmek için bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bunun için her kullanıcının kendi adına kullanıcı hesabı oluşturması gereklidir. Hesabınız açıkken E-kitapların tamamını Adobe Digital Editions kullanarak 7 günlüğüne indirebilirsiniz.

Elektronik kitap arama – görüntüleme – indirme

 

Elsevier E-Books:

Kitap listesine Veri Tabanları sayfasında Elsevier E-Books başlığı altında erişilebilir.

Science Direct veri tabanı üzerinden online olarak erişilmektedir.

Kitapların tam metinlerini bölüm bölüm görüntüleyebilir, PDF olarak bilgisayarınıza kaydedebilir, çıktı alabilir ya da e-mail ile gönderebilirsiniz.

Elektronik kitap arama – görüntüleme – indirme

 

Springer Nature E-Books:

Kitap ve bölümlerine tam metin erişim imkânı sağlayan Springer e-Kitap koleksiyonu limitsiz kullanım, limitsiz indirme, limitsiz çıktı alma, kampüs dışı erişim ve mobil cihazlarda kullanım özellikleri içermektedir. Her kitap için ‘’bölüm indirme’’ ve bütün ‘’kitap indirme’’ seçenekleri bulunmaktadır.

Elektronik kitap arama – görüntüleme – indirme

 

IGI Global Reference Books:

IGI Global Yayınevi ‘ne ait e-kitaplar erişime açılmıştır.

Elektronik kitap arama – görüntüleme – indirme

 

Wiley E-Book Library Veritabanı:

Kütüphanemizin satın almış olduğu Wiley E-Book Library veri tabanı ile 1700’ den fazla elektronik kitaba tam metin erişim sağlayabilirsiniz.

Elektronik kitap arama – görüntüleme – indirme

 

06 Şubat 2020, Perşembe 4860 kez görüntülendi