Turcademy, Türkiye’de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye’deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur.

Türkiye’deki 20 yayınevinin yayınlamış olduğu farklı disiplinlerde 11.000’in üzerinde Türkçe akademik kitap Turcademy veri tabanı üzerinden kullanıma sunulmaktadır. Turcademy veri tabanı ile Türkçe ders kitaplarına ve akademik kitaplara ulaşmak artık çok kolay. Turcademy veri tabanı bünyesinde Sosyal ve Beşeri Bilimler, Doğa Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Mühendislik Bilimleri, Güzel Sanatlar, Hukuk ve Kültür Koleksiyonları içerisinde ders kitabı, akademik kitap niteliğindeki binlerce Türkçe kitap kullanıcılar ile buluşmaktadır.

Turcademy platformu ile birlikte Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Astana Yayınları, Der Yayınları, Efil Yayınevi, Ege Yayınları, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Literatür Yayıncılık, Müzik Eğitimi Yayınları, Nobel Tıp Kitabevleri, ODTÜ Yayıncılık, Palme Yayınevi, Pegem Akademi Yayıncılık, Phoenix Yayınevi, Seçkin Yayıncılık, Siyasal Kitabevi, Yapı Kredi Yayınları, Yeditepe Yayınevi, Yeni İnsan Yayınevi’ne ait 11.000’in üzerindeki kitabı çevrim içi görüntüleyebilirsiniz.

 

Turcademy platformunda yer alan kaynakları görüntüleyebilmek için kurum internet ağı içerisinde olmanız ve platforma kayıt olmanız gerekmektedir. Kurum internet ağı içerisinde Turcademy platformuna giriş yaptığınızda ana sayfanın üst kısmında kurum adınızı görüntülersiniz.

Turcademy’e kayıt olabilmek için kurumsal mail adresleri ile (aku.edu.tr ve usr.aku.edu.tr) kayıt yapmanız gerekmektedir. Kayıt işleminizi gerçekleştirdiğinizde mail adresinize gelen aktivasyon mailini onaylayıp kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz. Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra kurum internet ağından üye girişi yaparak platformda yer alan 11.000+ ders kitabı ve akademik kitabı ücretsiz görüntüleyebilirsiniz.

 

Erişim adresi: https://www.turcademy.com/tr

08 Ocak 2024, Pazartesi 80 kez görüntülendi