AYEUM (Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi) Veri tabanı erişime açılmıştır.

 

Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında araştırmacılara yönelik online eğitim, yüz yüze eğitim ve danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuş akademik bir eğitim platformudur.

Bu doğrultuda yüksek lisans, doktora öğrencilerine, doktora sonrası araştırmacılara, akademisyenlere, kamu kurum ve kuruluşlarındaki uzmanlara bilimsel araştırma yöntemlerini ve bilimsel araştırma sürecinde kullanılan bilgisayar yazılımlarını ayrıntılı bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır.

Akademisyenler ve öğrenciler sisteme üye ol kısmından sadece kurumsal e-posta adresleriyle üye olabileceklerdir. (E-posta uzantısı aku.edu.tr ve usr.aku.edu.tr olmalıdır.) Üyelik işlemelerinin ardından e-posta adresinize gelen doğrulama kodunu onayladıktan sonra sisteme sorunsuz giriş yapılabilecektir.

Üye bireysel giriş yaptığında AYEUM’da artık interaktif sınav modülü ile bilgilerini ölçecek ve adına düzenlenmiş katılım belgesini indirebilecektir. Ayrıca eğitmene soru sor kısmından eğitimcilere soru sorulabilecektir. 

 

Erişim Linki: https://www.ayeum.com/

 

Veri tabanlarını kampus dışından kullanabilmek için Kütüphane web sayfamızdaki (kutuphane.aku.edu.tr) Uzaktan Erişim (https://tarama.aku.edu.tr/vetisbt) linkine tıklayarak giriş yapınız.

 

19 Şubat 2021, Cuma 1147 kez görüntülendi