ASCE Dergi ve Süreli Yayınlar paketi, inşaat mühendislerinin araştırmalarını yayımlayarak uzmanlık alanlarını paylaştığı, sektörün arşivlik kayıtlarını oluşturan önemli bir unsurdur. 1852 yılında kurulan The American Society of Civil Engineers (ASCE), 123,000’den fazla inşaat mühendisini temsil eden bir dernektir.

ASCE Profesyonel bilgiyi ilerletme ve inşaat mühendisliğinin uygulanmasını geliştirme amacının yanında araştırma sonuçlarının geliştirilmesi ve taşınmasında, teknik yönetmeliklerde ve yönetsel bilgide odak haline gelmiştir.

Dünyanın en geniş inşaat mühendisliği araştırma ve uygulama makalelerinin tam metinlerini içeren ASCE Online Research Library, tüm inşaat mühendisliği disiplinlerini kapsamaktadır. 30 Yıllık Online Arşivin tamamı, ASCE Online Research Library aboneliği kapsamındadır:

• 1983 yılından günümüze kadar yayımlanan 37 adet ASCE dergisinde 70,000’i aşkın makale

• 2000 yılından günümüze uzanan 500’den fazla ASCE Konferans Tutanakları içinde ise 55,000’den fazlateknik makale bulunur.

Erişim Linki: http://www.ascelibrary.org/
Deneme Erişimi bitiş Tarihi: 31.12.2020

 

Veritabanlarını kampus dışından kullanabilmek için Kütüphane web sayfamızdaki (kutuphane.aku.edu.tr) Uzaktan Erişim (https://tarama.aku.edu.tr/vetisbt) linkine tıklayarak giriş yapınız.

11 Kasım 2020, Çarşamba 368 kez görüntülendi