MERKEZ KÜTÜPHANE 2018 YILI BASILI YAYIN ALIMI

 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 2018 yılı için yerli ve yabancı dilde basılı yayın alımı yapılacaktır. Kütüphaneye üyeliği bulunan tüm akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz kütüphane üyelik bilgileriyle oturum açarak sayfadaki “Eser İstek” alanından kitap talep işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.  Konu ile ilgili olarak Üniversitemizin ilgili birimlerine ayrıca resmi yazı gönderilmiştir.

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  1. Alınması istenen yayınlar öncelikle http://tarama.aku.edu.tr/yordambt/yordam.php adresinden tarama yapılıp kütüphanemizde olup olmadığına bakılarak listeye eklenmelidir.
  2. Kitap talep listeleri kütüphane web sayfasında “Üye Girişi” başlığı altındaki “Formlar” bölümünün altında bulunan “Kitap İstek Formu” indirilerek bu formata göre hazırlanmalıdır.
  3. Talep listeleri yerli ve yabancı yayın olmak üzere ayrı ayrı listeler halinde hazırlanmalıdır.
  4. Formdaki ilgili alanların boş bırakılmaması, talep edilen kitapların sipariş işlemlerini kolaylaştıracaktır. Ciltli eserler mutlaka cilt olarak ayrı ayrı yazılmalıdır. ( c.1, c.2 gibi )
  5. Doğru yazılmayan, formda eksik bilgi bırakılan kitap istekleri dikkate alınmayacaktır. Özellikle ISBN numarası, yazar adı ve soyadı gibi bilgileri eksik olan yayınlar ihale listesine eklenmeyecektir.
  6. Kütüphane üyeliği bulunan personel veya öğrenciler alınmasını istedikleri kitap taleplerini http://tarama.aku.edu.tr/yordambt/yordam.php adresinden özel oturum açarak “Eser İstek” bölümünden de yapabilecektir.
  7. Özellikle yabancı yayın istekleriniz için kütüphane web sayfasındaki (https://kutuphane.aku.edu.tr/) keşif aracını kullanarak tarama yapıp kütüphane koleksiyonunda bulunmayan kitap isteklerinizi “Kütüphaneden İste “ linkini tıklayıp kişisel bilgilerinizi doldurarak kütüphanemize gönderebilirsiniz.
  8. Kitabı isteyen kişiye ait bilgiler, kitap siparişi sırasında kitap hakkında doğacak çeşitli tereddütlerde bilgi alınması açısından gereklidir.

Kitap istekleriniz için lütfen tıklayınız.