Elektronik Kitapların Kullanımı

Ebrary E-Kitap Veri Tabanı:

İndirme özelliğinin kullanılabilmesi için her kullanıcının kendi adına kullanıcı hesabı oluşturması gereklidir. Hesabınız açıkken E-kitapların bir bölümünü veya belirli sayfa aralıklarını PDF dosyası olarak kaydedilebilirsiniz. E-kitapların tamamını Adobe Digital Editions kullanarak 14 günlüğüne indirebilirsinEbrary e-kitap hizmetinde, kullanıcı seçtiği kitaplarla kendi rafını oluşturabilir, okuduğu metinlerde önemli kısımları ve sayfaları işaretleyebilir, notlar yazabilir ve bunları hesabında daha sonraki kullanımlar için kaydedebilir.

Kitaplardan 60 sayfaya kadar çıktı alabilir ve PDF formatında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Ayrıca 2012 yılı için istek yapılan yabancı yayınlardan 29 tanesi elektronik kitap olarak satın alınmıştır. Bu kitaplara erişim tek kullanıcı ile sınırlıdır. Kitap listesine Veri Tabanları sayfasında Ebrary veri tabanı başlığı altında erişebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Ebrary Kullanım Kılavuzuna ve Kitap İndirme Kılavuzuna veri tabanları sayfasından ilgili veri tabanı başlığı altında ulaşabilirsiniz.

Ebsco E-Books:

Ebsco E-Books kapsamında 2010 yılında satın alınan 863 ve 2012 yılında satın alınan 95 kitaba tam metin olarak erişebilirsiniz. Satın alınan kitaplarda erişim bir kullanıcı ile sınırlıdır. Kitap listesine Veri Tabanları sayfasında Ebsco E-Book başlığı altında erişebilirsiniz.

Kitaplara online olarak erişebilirsiniz. “e-Kitap Tam Metni” linklerine tıklayarak, e-kitapların tam metinlerini görüntüleyebilirsiniz. Kitabın içinde arama yapabilirsiniz, istediğiniz sayfaya not ekleyebilirsiniz, kitaba entegre sözlükten faydalanabilirsiniz, 60 sayfaya kadar çıktı alabilirsiniz ya da e-mail ile gönderebilirsiniz.

Kitapları çevrimdışı olarak kullanılabilmek için bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bunun için her kullanıcının kendi adına kullanıcı hesabı oluşturması gereklidir. Hesabınız açıkken E-kitapların tamamını Adobe Digital Editions kullanarak 7 günlüğüne indirebilirsiniz.

Hiperkitap Veri Tabanı:

Türkçe kitaplara tam metin erişim sağlar. Kitapların tam metinlerini sayfa sayfa görüntüleyebilir, çıktı alabilir ve e-mail ile gönderebilirsiniz.

Elsevier E-Books:

Satın alınan; Biochemistry, Genetics and Molecular Biology 1995 – 2006, Engineering pre-2007, Veterinary Science and Veterinary Medicine 1995 – 2006 koleksiyonlarındaki kitaplara tam metin erişim sağlar.

Kitap listesine Veri Tabanları sayfasında Elsevier E-Books başlığı altında erişilebilir.

Science Direct veri tabanı üzerinden online olarak erişilmektedir.

Kitapların tam metinlerini bölüm bölüm görüntüleyebilir, PDF olarak bilgisayarınıza kaydedebilir, çıktı alabilir ya da e-mail ile gönderebilirsiniz.

30 Kasım 2015, Pazartesi 560 kez görüntülendi